Úřad průmyslového vlastnictví

secondlevel image

23. 6. – První lusofonní konference o průmyslovém vlastnictví

Portugalský institut průmyslového vlastnictví společně se Společenstvím portugalsky mluvících zemí (CPLP) pořádá první lusofonní konferenci o průmyslovém vlastnictví, která se bude konat 23. června v Lisabonu v hybridním formátu.

Tato akce představuje příležitost společně sdílet a šířit osvědčené postupy mezi úřady průmyslového vlastnictví v portugalsky mluvících zemích. Setkají se zde příslušné mezinárodní organizace a zástupci úřadů duševního vlastnictví členských států CPLP, jako jsou WIPO, EPO a EUIPO, kteří budou diskutovat o významu průmyslového vlastnictví v lusofonním světě.

Na programu jsou zařazena témata jako je role duševního vlastnictví jako nástroje pro obnovu a základ spolupráce v rámci CPLP, využití práv duševního vlastnictví pro strategie internacionalizace, ochrana označení původu a zeměpisných označení, význam duševního vlastnictví pro malé a střední podniky a význam duševního vlastnictví pro mladé podnikatele.

Předsedkyně Portugalského institutu průmyslového vlastnictví, paní Ana Bandeira, zve k virtuální účasti na tuto akci.

Program konference (pdf, 190 kB). V případě zájmu je potřeba se zaregistrovat na adrese comunicacao@inpi.pt, a to do 21. června 2022.