Úřad průmyslového vlastnictví

secondlevel image

WIPO vyzývá uchazeče do soutěže Global Awards pro malé a střední podniky na rok 2023

Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) otevřela ročník 2023 svého programu Global Awards, v němž hledá kandidáty z řad malých a středních podniků (MSP) z celého světa, které výjimečným způsobem využívají duševním vlastnictvím (IP) podporované inovace a kreativitu k dosažení svých obchodních cílů a zlepšení společnosti.

Do programu Global Awards 2023 organizace WIPO se mohou přihlásit MSP z celého rozsahu podnikatelských aktivit - kreativní odvětví, místní i mezinárodní značky, poskytovatelé inovativních technologií apod.

Nezávislá porota složená z renomovaných odborníků vybere až sedm vítězů z užšího seznamu 20 nominovaných na základě řady kritérií, která zahrnují úspěšné komercializace IP a jejich pozitivní přínos pro společnost. Zohledňuje se také rozmanitost uchazečů.

Vítězové získají na míru šitý balíček mentorských služeb ve formátu 1:1 na podporu svých strategií v oblasti IP - včetně zprostředkování financování, možností partnerství a podpory propagace. Vítězové obdrží ocenění na slavnostním ceremoniálu v ženevském sídle WIPO během Valného shromáždění WIPO v červenci 2023.

"Program Global Awards WIPO oceňuje podniky a jednotlivce, kteří přinášejí na trh skvělé nové produkty a služby, vytvářejí pracovní místa, která podporují komunity, a zároveň svou prací zlepšují náš svět." řekl generální ředitel WIPO Daren Tang. "Doufáme, že oceněním úspěchů malých a středních podniků zaměřených na duševní vlastnictví povzbudíme větší počet podniků a podnikatelů, aby strategicky využívali duševní vlastnictví při uvádění svých nápadů na trh."

Global Awards "jsou způsobem, jak posílit význam duševního vlastnictví jako aktiva. A jediná starost, kterou mám pro ty v Africe nebo kdekoli v rozvojovém světě, je, aby se nebáli prosperovat" říká Julius Akinyemi z Nigérie, porotce cen a rezidenční podnikatel v MIT Media Lab.

"Mladí podnikatelé by se o to měli chtít ucházet. Je to skvělý způsob, jak získat uznání. Ale kromě toho je to mechanismus, který jim může pomoci rozvíjet jakoukoli živnost." říká člen poroty Dr. Amin Badr-El-Din z Jordánska, stratég a investor.

"Všichni vynálezci, mám pro vás tajemství, že svět je mnohem menší, než si myslíte, a váš nápad je mnohem větší, než si myslíte. Přineste tedy svůj nápad do naší soutěže a uvidíte, jak se váš vynález může stát globálním." říká Karoli Hindriks z Estonska, porotce ceny a zakladatel startupu.

WIPO Invites Applicants for 2023 Global Awards Competition for SMEs